אודות

שלום שמי ליאור וויצמן וברוך בואכם לאתר שלי

 

לכל משפחה יש את הרגעים המיוחדים שלה כמשפחה, הרגעים המשפחתיים המרגשים בארוחות משותפות, החוויות הקולקטיביות בטיולים ברחבי הארץ והעולם, וסתם שיחות נוסטלגיות שמתפתחות בין בני המשפחה ומציפים רגעים בלתי נשכחים.

גם בקרב המשפחה שלי, משפחת וויצמן יש את ה'ביחד' המשפחתי החיובי הזה. אבל לצד הרגעים הנחמדים שמחברים ומלכדים את כל בני המשפחה, יש עוד משהו שמאחד בין כולם, משהו מעט פחות נחמד, הצרבות.

הצרבות לא פוסחות כמעט על אף בן משפחת וויצמן, כמו שהן לא מדלגות על הרבה מאוד אנשים. אבל אצלנו במשפחה זה נראה ממש עניין תורשתי. הצרבות שאני מכיר עוד מהילדות שלי הן לא צרבות רגילות שמציקות מספר דקות ונעלמות. אלו צרבות עוצמתיות בחוזקן שתוקפות לאורך שעות, ומונעות שינה בלילה. חלק מבני המשפחה אפילו חווים תסמינים חריפים כמו כאבים בחזה, קשיי בליעה ועוד תסמינים לא נחמדים הנלווים לצרבות.

לכם רק נשאר לדמיין כיצד נראית הייתה בית משפחת וויצמן עד לפני מספר שנים לאחר סיום ארוחה חגיגית ועשירה במאכלים. (תכף תבינו למה 'נראית הייתה' בלשון עבר) הצרבות חגגו ורוב בני המשפחה הסתובבו בבית עם פרצופים מעוותים, תוך פיתולי גוף מעוררי חמלה מחמת עוצמת הצרבות. הסיטואציה הזאת הייתה יכולה להיות מצחיקה מאוד, לולא הייתה כואבת במיוחד.

כשגדלתי החלטתי שאני אחקור את עניין הצרבות לעומק, במטרה להבין את המניעים שלהן, וללמוד על הדרכים דרכן ניתן להקל ולטפל בהן. ככל שהעמקתי בתחקיר שבצעתי הופתעתי לגלות שיש לא מעט מה לעשות על מנת לגבור על תופעת הצרבת ותסמיניה. נכון שעוד לפני התחקיר שלי ידעתי על כמה תרופות סבתא להקלה על הצרבות, אבל אלה לא תמיד עזרו לי ולבני משפחתי, ואכן במלאכת המחקר שלי גיליתי שכמה מתרופות הסבתא האלה שמסתובבות בין סובלי הצרבות אין כל בסיס רפואי מוכח.

מי שמכיר אותי יודע שאצלי אין חצי עבודה, ואצלי אין עיגולי פינות. כשאני לוקח פרויקט אז זה עד הקצה. ולכן במהלך המחקר שלי על הצרבות ראיינתי ממושכות ולעומק כמה פרסונות מהשורה הראשונה של מומחי התזונה בישראל על מנת להבין את השפעת כל מאכל ומאכל על מערכת העיכול. איזה מאכל יגרום לצרבות, ואיזו דווקא יקל עליהן. איזו תזונה נכונה לאימוץ על מנת להיפטר מהצרבות ומאיזה הרגלי תזונה יש להיגמל.

כמו כן למדתי על העניין אצל רופאים מומחים בתחום, על מנת להבין יותר על כל התרופות והכדורים הקיימים לצרבת, מה רמת ההשפעה שלהם, מתי נכון לצרוך אותם, ומה הם תופעות הלוואי והסיכונים. לקראת סיום השלמתי את מסע הלמידה שלי בפגישות מרתקות שערכתי עם מומחי הרפואה הטבעית/אלטרנטיבית המתבססת על הרפואה הסינית העתיקה.

בשלב הזה כבר הייתי מצויד בים של ידע מועיל על צרבות ודרכי הטיפול בהן. ומצאתי את עצמי הופך להיות 'היועץ המשפחתי' של משפחת וויצמן לענייני צרבת. ואכן תוך זמן קצר יותר ויותר מבני משפחתי מצאו את עצמם מחוץ למעגל הצרבות האימתני, והם התחילו לחיות מחדש.

ככל שחלף הזמן נחשפתי לרוחב ולעומק בעיית הצרבות בחברה האנושית, ובכל פעם שנתקלתי במישהו שסובל מצרבות התחלתי לשלוף לו פתרונות ורעיונות לטיפול בצרבות שלו. וכך מצאתי את עצמי בתוך מסע שליחות של ממש, כאשר יותר ויותר אנשים מודים לי על העזרה שהענקתי להם לצאת מסבל הצרבות.

את השליחות הזו שלי החלטתי לקחת כמה צעדים קדימה, על ידי הקמת אתר בו אציג בפני כל המעוניין את מכלול הפתרונות והטיפולים הקיימים לצרבת על מנת להגיע לכמה שיותר אנשים ולעזור להם, וזה למעשה האתר הזה! מבחינתי אם עזרתי עם הצרבות ולו לבן אדם אחד, אני את שלי עשיתי.

כאן באתר המיוחד שלי תמצאו את כל המידע הרלוונטי והנחוץ לדעת על צרבת. כיצד היא נוצרת, מהם הם הגורמים, התסמינים, הסיכונים והתסביכים האפשריים. מי נמצא בקבוצת סיכון לצרבת, מהי התזונה הנכונה לטיפול בצרבת, מהן תרופות הסבתא הטובות ביותר, ומתי אין מנוס מלהשתמש בתרופות. על כל אלה ועוד תקבלו תשובות מלאות באתר הזה שלי.

המשך קריאה מהנה ויעילה, ליאור.

טיפול בצרבת
ליאור וויצמן